Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоНайбільший «Миколайчик» Чернігова

Найбільший «Миколайчик» Чернігова 27 Грудня 2018

27.12.2018
0 коментарів

Цьогорічний день святого Миколая в Новозаводському територіальному центрі соціального обслуговування пам’ятатимуть довго. Бо цього року справдилася їхня найзаповітніша мрія — мати власний сучасний транспортний засіб, який допоможе вирішити одразу кілька проблем: і перевезти великі вантажі продуктів (до 600 кг), і доставити підопічних до лікаря, і відвезти інваліда-візочника просто на візку із супроводом на медичні процедури. Це все до снаги новенькому міні-вену «Пежо». Саме така робоча «конячка» працює тепер у територіальному центрі соціального обслуговування на Шерстянці.

Ця мрія перетворилася на реальність завдяки народному депутату Максиму Микитасю, який під час минулого візиту почув про бажання соцпрацівників мати новий транспорт. Він домігся виділення фінансування — і ось авто вартістю понад мільйон гривень (це разом із переоблаштуванням машини під потреби людей з інвалідністю) уже біля ґанку установи. Ключі Максим Микитась вручав в урочистій обстановці якраз 19 грудня. Нардеп жартує: це найбільший «Миколайчик», який він будь-коли вручав у житті.

Візочниця Надія Любченко підкочує до терцентру зі здивованими зойками: «Ух, ти! Оце краса!». Захоплено вдивляється у вікна «Пежо» і зізнається: на такому їздити ще не доводилося. Повертається до Максима Микитася і перепитує: «То це Ви нам..?» «Так. На Миколая», — просто відповідає той.

«Дякую! Оце так дарунок!» — сплескує руками жінка.

Розробники технічного оснащення показують нардепу, яким чином можна вкотити візок у салон, як його зафіксувати, як транспортувати. Нардеп із задоволенням усе перевіряє.

«Я радий, що за мого сприяння тут, у Новозаводському терцентрі, істотно поліпшилася матеріально-технічна база, — говорить Максим Микитась. — Тепер є такий автомобіль, який допоможе долати щоденні побутові проблеми як для підопічних, так і для соціальних працівників. Тож вашу стареньку «четвірку» можна потихеньку відправляти на заслужений відпочинок. А цей транспортний засіб надійний, безпечний. Користуйтеся на здоров’я! Зі святом!»

Одначе, поки народний депутат перевіряв машину, біля неї довелося провести щось на зразок імпровізованого особистого прийому й відповісти на запитання чернігівців. Когось хвилює розклад громадського транспорту, для інших важливе збереження 4-ї міської лікарні, якою також опікується народний обранець, іншим потрібні ліки. Усього й не перелічити.

«Звертайтеся до моєї громадської приймальні на вулиці Кирпоноса, 7, — каже він. — Коли я матиму письмове звернення, мені тоді легше скласти депутатський запит і запустити процедуру вирішення питання».

Окрім цього, Максим Микитась також готовий допомогти забрендувати авто спеціальною наклейкою-плівкою із зазначенням адреси та назви терцентру. Це нескладно, зате дуже ефектно й полегшить розпізнавання машини для підопічних із проблемами зору.

Завжди раді бачити

Наталія Ващук, соціальний працівник, розповідає: Максиму Микитасю тут завжди раді, бо вже не перший рік він допомагає підопічним терцентру.

«Це завжди дуже доречні подарунки, — говорить працівниця. — Він — людина уважна до дрібниць, вручає тільки те, що нам потрібно: це або спеціальні термокухлі для гарячих напоїв, або пінні чобітки, у яких можна ходити в будь-яку погоду, або сумки, пристосовані для перенесення продуктів. Тепер — автомобіль. Знали б ви, скільки ми мріяли про цей транспорт. І нарешті це сталося!»

Керівниця Новозаводського територіального центру соціального обслуговування Маргарита Алєксєєва зізнається: нова машина для терцентру — як кажуть, те, що лікар прописав. На неї тут чекали роками.

«Ми можемо вже перевозити й інвалідів-візочників, — говорить вона. — Це для нас дуже важливо, тому що в територіальному центрі на обліку 312 осіб з інвалідністю, із-поміж них 22 візочники. Куди ми їх будемо доправляти? Лікарня, реабілітаційний центр, соціальні служби, управління праці та соціального захисту, до нотаріуса тощо. Тобто в ті заклади, візитів до яких найбільше потребують наші підопічні. Інші види транспортування — тільки за гроші, у нашому ж терцентрі це все безкоштовно».

Поки машину перевіряли, біля неї вишикувалася черга охочих роздивитися салон, оснащення. Пенсіонерки-подружки Валентина Желдак і Людмила Грицун розповідають: до терцентру йшли, як на свято. І таки не прогадали: день вийшов небуденним — і цукерки, і нова машина, ще й нардеп у ролі святого Миколая. Жінки кажуть: тепер теж хочуть протестувати новий транспорт.

«Ой, машина нам дуже потрібна, — резюмує Валентина Желдак. — То ще ми бігаємо, а в нас же є люди і з візками, і з ціпками, і повністю неходячі. Їх же теж треба підвезти, щось допомогти і привезти. Терцентр для нас — як віддушина. У багатьох уже не залишилося родин. Єдина родина, яку вони знають, тут. Ми ж у центрі і співаємо, і ходимо на фізкультуру, на масаж, у нас є різноманітні екскурсії. Тож не можна наших маломобільних позбавляти спілкування з колективом».

70-річна пані Олександра Сергіївна Шеметова зважає не на машину, а на людей. Їй цього бракує. Каже: обох батьків утратила у 80-ті роки минулого століття. Із тих пір самотня. Щоб відчути людське тепло, вона приходить до терцентру. Тільки тут почувається, наче в родинному колі.

«Мені наші дівчата інколи підказують, що і як співати, що робити на наших посиденьках, — розповідає вона. — Тут, у нашому центрі, добре».

 

Довідка

Міні-вен «PegeotPartnerTepee» від французького виробника об’ємом двигуна в 1560 см3 працює на дизельному пальному. Він спеціально обладнаний для перевезення осіб з інвалідністю, у тому числі візочників і людей похилого віку. Є ідеальним для пасажирських перевезень. Максимальна вантажопідйомність — до 600 кг. Вважається одним із найбезпечніших автомобілів свого класу.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок