Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоВідкрили оновлене неврологічне відділення 4-ї міської лікарні

Відкрили оновлене неврологічне відділення 4-ї міської лікарні 09 Лютого 2018

09.02.2018
0 коментарів

Неврологічне відділення Чернігівської міської лікарні № 4 нині переживає друге народження. Сучасна апаратура, нові підходи до реабілітації постінсультних хворих, свіжий ремонт і меблі — саме таким тепер є відділення, яке ще кілька місяців тому більше було схоже на старе горище, ніж на сучасний медкомплекс. Завдяки Максиму Микитасю третій поверх 4-ї лікарні дедалі більше нагадує західні зразки медичних центрів.

Тут є і кілька кабінетів фізичної реабілітації, підвісний модуль, вертикалізатор, мотомед, кабінет ерготерапії, кінезіотерапії та багато іншого.

«Наші лікарі проходять практику в кращих клініках столиці, — гордо розповідає про успіхи свого відділення його завідувачка Лариса Кадіна. — Понад рік тому я їздила до Львова й зі сльозами на очах дивилася на їхні реабілітаційні можливості, а тепер, коли оглядаю рідне відділення, розумію: у нас вийшло ще краще!»

Майбутнє, яке настає вже тепер

Лариса Кадіна зізнається: у питаннях реабілітації Україна нині дуже відстає. І рівень відстані вимірюється вже не роками, а десятиліттями. Та шанс наздогнати прогресивну частину людства в нас усе ж є — завдяки підтримці небайдужих людей. Таких, як Максим Микитась. І вдячні йому медики не стільки за матеріальну підтримку (а її було чимало), а за моральну.

«Він у нас повірив! Він повірив у те, що ми можемо працювати сучасно, можемо показати той рівень неврології та реабілітації, який відповідає європейським стандартам», — говорить Лариса Кадіна.

Але й матеріального тут також зробили чимало і медики, і народний депутат. За рахунок коштів Фонду соціально-економічного розвитку на 1,45 мільйона гривень відремонтували палати й коридор 3-го поверху лікарні, придбали деяке обладнання. А 340 тисяч гривень, виділенню яких посприяв Максим Микитась, витратили на закупівлю масажного столу Войта-Бобата, підйомника, вертикалізатора та модуля активної реабілітації.

Максим Микитась - Відкрили оновлене неврологічне відділення 4-ї міської лікарні

В арсеналі медиків є спеціальні функціональні ліжка, підйомник для зрушення хворих і багато-багато іншого. Ці новітні прилади дадуть змогу людині, яка страждає від наслідків інсульту, відновити поставу й почати ходити. Тутешні ноу-хау лікарі тепер гордо демонструють своєму благодійнику, який у рамках робочого візиту завітав у лікарню. Той вражений і захоплено переповідає журналістам: «Більш ніж півтора року триває наша співпраця. У нас склалися дуже теплі відносини з Ларисою Захарівною Кадіною. Вона унікальна людина, прогресивна, сучасна, активна. Завдяки їй тут відбуваються значні зміни. За мого сприяння були виділені кошти, на які закупили сучасне обладнання, яке і в Києві нечасто зустрінеш, — модуль, що розвантажує м’язи спини, вертикалізатор та інше. Я щиро вражений перетвореннями в неврологічному відділенні, ставленням його лікарів до пацієнтів. Тому наша співпраця з 4-ю лікарнею буде продовжуватися і надалі. Буду допомагати медикам у підвищенні рівня знань — шукатимемо змогу відправляти їх на тренінги до Києва, де є співпраця з американськими реабілітологами.

Європа в Чернігові

Та не лише функціоналом єдиним живе лікарня. У фокусі керівництва й комфорт відвідувачів. Сучасний просторий хол, м’які куточки для пацієнтів, нові ліжка, ласкавий персонал і сучасна апаратура — у такій обстановці нині відновлює своє здоров’я пацієнтка Лариса Борисівна. Жінка, яка пережила надтяжкий інсульт, нині може рухати руками, головою, у неї відновлюється дикція. Потрібно ще попрацювати з ногами: «Така турбота й піклування потрібні, як повітря, — говорить вона. — Після інсульту я нарешті починаю почуватися людиною. Ставлення лікарів, персоналу — на найвищому рівні. Допомога приладів, обладнання дає надію, що наслідки хвороби минуть і я знову буду повноцінною. Так воно й буде! Я надзвичайно вдячна».

Інша пацієнтка, яка проходить курс ерготерапії (побутування), Катерина Миколаївна, коли побачила Максима Микитася, навіть розплакалася: «Дякую вам за увагу й підтримку. Ви нам ще колись робили світло на Масанах! Ви хороший».

Максим Микитась - Відкрили оновлене неврологічне відділення 4-ї міської лікарні

Ігор Кірницький, фізіотерапевт, який допомагає пацієнтам у прямому сенсі ставати на ноги, каже: ще пару років тому про вертикалізатор чи підйомник можна було хіба що мріяти. А тепер це реальність.

«Без якісного обладнання у реабілітологів дуже низька ефективність, — говорить лікар. — Тепер, звісно, справи йдуть набагато краще. Чого ще нам бракує? Мабуть, хіба що часу, бо для хворих дуже обмежені терміни перебування тут. Лише пара тижнів. Звісно, потім вони повертаються до нас на другий чи третій курс».

Літня подружня пара очікує прийому, сидячи в м’яких кріслах. Люди оглядають відділення і зауважують: «Тепер тут усе інакше, як у Європі. Красиво. І ми тут відчуваємо себе людьми».

Результати поєднання співпраці медиків і народного депутата успішні. Торік у неврологічному відділенні отримали лікування та реабілітацію 1300 людей, із них 314 — постінсультники.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок