Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗроблено«Стоп! Жук!» - запорука врожаю «другого хліба»

«Стоп! Жук!» - запорука врожаю «другого хліба» 14 Липня 2017

14.07.2017
0 коментарів

Як зберегти врожай картоплі, як боротися з її ворогом — колорадським жуком, який препарат найбільш ефективний, коли і як правильно обробити картопляні кущі — про це та інше селянам розповідав фаховий агроном. Такі зустрічі під назвою «Стоп! Жук!» пройшли в низці населених пунктів Чернігівського та Ріпкинського районів за ініціативи народного депутата України Максима Микитася.

Чернігівщину зі впевненістю можна назвати картопляним краєм. У народі цей овоч називають «другим хлібом». Різноманітні страви з картоплі майже щодня присутні на столі кожної родини. І якщо ті, хто купує цей продукт на базарі, не дуже замислюються над тонкощами його вирощування, то садоводи, городники й селяни добре знають ціну такої праці.

Акція «Стоп! Жук!» пройшла в селах Нові Яриловичі Ріпкинського району, Ковпитах та населених пунктах ОТГ Гончарівське Чернігівського району.

Лекцію агронома Олексія Дробнохода про технологічні процеси та премудрості обробки картоплі слухали з цікавістю і ставили чимало запитань.

Зокрема селян цікавило, у яку частину дня найкраще обприскувати городи, чи можна змішувати різні хімічні препарати проти колорада, який із них кращий, як доглядати за картоплею, аби отримати гарний урожай тощо. Людей цікавили й інші питання щодо сільгоспробіт.

«Моя лекція розрахована хвилин на 20, але зазвичай розмова триває близько години. Судячи з реакції людей, можу сказати, що ініціатива проводити такі виїзні зустрічі дуже потрібна людям. Окрім того, що ми розповідаємо про боротьбу з картопляним ворогом — колорадом, люди отримують ще й пакетики препарату для хімічної обробки кущів картоплі», — розповідає Олексій Дробноход.

«Наші жителі добре знаються на сільському господарстві, але здебільшого користуються знаннями, отриманими від своїх батьків, і не дуже замислюються над науковими премудростями, — говорить голова Новоярилівської сільської ради Володимир Ткаченко. — Тому таке спілкування зі спеціалістом корисне для них, і ініціатива Максима Вікторовича якраз на часі».

Очільник села також висловив сподівання на подальшу співпрацю з народним депутатом та впевненість, що воно буде довготривалим і ефективним.

Ковпитський сільський голова Алла Печерна наголосила, що акції, лекції та й узагалі будь-яка допомога і увага від депутата потрібні нашим людям: «Сьогодні все дорого, і ті ж препарати проти колорадського жука. А тут така допомога та ще й консультація безкоштовна! Люди покидали всі справи і прийшли послухати агронома. Ми ж думали, що багато прожили і все знаємо, а виходить, що багато робимо по-старому. Лектор-фахівець розповів про сучасні методи, що дозволяють і нам іти в ногу з часом. Наука — завжди наука».

Після лекції люди ще довго не відпускали Олексія Дробнохода — запитували про вирощування помідорів, огірків, капусти та інших культур. А потім ділилися враженнями та дякували Максиму Микитасю за таку гарну ініціативу. «Приємно, що народний депутат, за якого ми голосували на виборах до парламенту, не забуває про нас, думає і пам’ятає, дбає про своїх виборців», — говорили жителі сіл Ріпкинського та Чернігівського районів.

Сам народний депутат упевнений, що подібні заходи — це запорука не лише збереження, а й покращення врожаю на городах сільських жителів. «Якщо люди в селі отримають гарні врожаї, то вони зможуть не лише себе прогодувати, а ще й заробити гроші, продаючи сільгосппродукцію, вирощену власними руками. А це родинний достаток. Знаю, наскільки важка праця на землі і як важливо вберегти врожай. Тому такі проекти будуть постійними», — наголосив народний депутат.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок