Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоВ Олишівській школі замінять 175 вікон

В Олишівській школі замінять 175 вікон 10 Липня 2017

10.07.2017
0 коментарів

Красивий, охайний парк, старовинна — понад 100 років будівля, ґанок у вишиванкових візерунках. Так виглядає нині одна з найбільших і найстарших шкіл Чернігівського району – Олишівська. Вона є центром місцевої громади. І місцева влада, і директор Тетяна Шевченко мають безліч планів щодо розвитку закладу, один з яких створювати тут культурний простір, якісну паркову зону з лавочками та квітами. А унікальну столітню будівлю школи можна навіть використовувати як чудове місце для фотосесій.

Заклад насправді вражає — його будували поетапно з перервою у більш ніж 80 років. Одну частину — у 1912-му, іншу — у 1987-му. Та попри різницю в часі та у візуальному вираженні школа досі зручна, тепла, світла, довговічна. Щоправда, останнім часом утримання цих зручностей таки влітає в копієчку. І в школі замислилися над сенсом модного нині слова «термомодернізація».

З газових котлів на твердопаливні

Перша спроба переробки одного з газових котлів на пічне опалення виявилася невдалою, розповідає директор школи Тетяна Шевченко. Ціла вантажівка дрів пішла на попіл, а котел навіть не спромігся вийти на комфортну температуру. Іншим двом котлам вже по 30 років. Можна було б і святкувати ювілей, якби не «зажерливість» обладнання — у морозні дні тут згорало по 700 кубометрів газу.

«Звичайно, сьогодні треба це все замінювати на твердопаливні котли. Це актуально і дешевше. Бо хто знає, як воно буде з газом та лімітами наступного року», — говорить директор.

За розрахунками місцевої влади, таке обладнання окупить себе вже за півтора роки. Вартість заміни двох старих газових на нові твердопаливні котли — це понад півмільйона гривень. Самотужки потягнути таку суму майже двотисячна громада Олишівки не може. Однак і затягувати з купівлею теж не варто, бо цієї зими місцевій громаді просто пощастило: сезон виявився помірним на холоди, вдалося багато заощадити. Тому й в школі не було перебоїв з опаленням, температура трималася на рівні 17-18С.

Нові вікна — тепло і затишок для дітей

 

В Олишівській школі є й інші проблеми — тепловтрати через віконні рами та двері, які не оновлювалися від моменту зведення будівлі. За допомогою і порадою звернулися до свого народного депутата Максима Микитася: як зробити так, щоб і школа була тепла, і палива витрачалося мінімум. Зменшити витрати на третину можна лише за допомогою заміни шибок та дверей. Щоправда, в цій школі самих тільки вікон доведеться замінити аж 175 штук, і кілька десятків дверей. Втім, Максим Микитась заспокоїв педагогів школи і батьків: у навчальному закладі буде тепло і затишно.

«1,72 млн. грн. на заміну вікон і дверей у Олишівській школі будуть виділені з фонду соціально-економічного розвитку. Ми вже торік допомагали цій школі з оновленням вхідних дверей. Після такого ремонту у холі стало відчутно менше протягів і тепліше. Лише уявіть, якою теплою та ощадливою стане школа, коли тут замінять всі вікна та двері!» — говорить народний депутат.

В планах встигнути зробити ці роботи до нового навчального року. Звісно, якщо на стадії електронних торгів не виникне жодних перепон. На даний момент вже виготовлена проектно-кошторисна документація. Справа лише за розпорядженням голови облдержадміністрації.

Сьогодні у школі навчається понад 130 дітей. В новому навчальному році їх буде ще більше. Сюди прийдуть навчатися діти з навколишніх сіл. Окрім цього, Олишівка незабаром перетвориться на центр об’єднаної територіальної громади. Школа стане важливим пунктом для культурного та освітнього розвитку кількох населених пунктів, — вважає Максим Микитась. Тому на якості навчання економити аж ніяк не можна. Відтак, важливість утеплення та оновлення опалювального обладнання зростає:

«Ми опікуємося усіма опорними школами Чернігівського та Ріпкинського районів: у Києнці та Киселівці збираємося здійснити енергоаудит будівлі, щоб виявити де є тепловтрати, у Ріпкинській гімназії ім. Софії Русової та у школі № 2 будемо ремонтувати дах. Ми розуміємо, наскільки це відповідальний проект, а тому якість і своєчасність виконаних робіт для нас головні пріоритети, — пояснює свою позицію Максим Микитась. — Відтак, ремонти у школах, в тому числі й в Олишівці, знаходяться під моїм особистим контролем».

Підтримка навчальних закладів, сприяння у проведенні ремонтів, створення належних умов для навчання та розвитку дітей — один із пунктів передвиборчої програми Максима Микитася. Свої обіцянки, дані виборцям народний депутат виконує. «Чужих дітей не буває. Кожен з них заслуговує на те, щоб навчатися у світлих теплих класах, активно і весело відпочивати на канікулах, мати всі умови для гармонійного розвитку. Я для себе це визначаю не просто завданням, а обов’язком», — запевнив народний депутат.

розвитку та Мені приємно бачити, що тут є дуже активна, дієва громада, яка постійно знаходиться у пошуку нових ідей та їх реалізацій. Моє життєве кредо: підтримувати саме таких – активних та ініціативних. Бо віддача від цього буде десятикратною! 

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок