Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоУ Ведильцях тепер є новий ігровий майданчик

У Ведильцях тепер є новий ігровий майданчик 02 Квітня 2019

02.04.2019
0 коментарів

У Ведильцях тепер є новий ігровий майданчик

Весну цього року мешканці села Ведильці Чернігівського району зустрічають у піднесеному стані: з усмішками на обличчях, із чистими узбіччями та охайними вулицями. Тут узагалі дбають про чистоту, це окрема філософія. Навіть у будні легко зустріти господиню, яка порається на присадибній ділянці, старанно виполюючи бур’яни і складаючи їх в акуратну купку. Також у селі наприкінці березня влаштували генеральне прибирання.

 

А ще — завдяки сприянню народного депутата Максима Микитася у Ведильцях з’явиться новенький дитячий ігровий майданчик. Виконувачка обов’язків місцевого старости Марина Духно охоче ділиться радісними новинами, бо на такий об’єкт село чекало майже три роки.

Почалося все з того, що торік восени Максим Микитась відвідав Ведильцівську громаду. Справа була духовна й нагальна — допомогти місцевому Свято-Покровському храму з опаленням. Тоді коштом нардепа сюди придбали піч-булер’ян, яка працює на твердому паливі. Дякуючи за прилад, тоді ж селяни повідомили про ще одну проблему — брак сучасного ігрового майданчика в центрі села, тутешнім дітям ніде гуляти.

Сказано — зроблено. І в березні, щойно дозволила погода, працівники привезли сюди обладнання. Ділянка дуже зручна — поблизу спортивного майданчика, біля сільради. За словами Марини Духно, тут частенько грають діти. Тож майданчик став би в нагоді. Село ж велике, тільки в школі майже сім десятків школярів навчаються. А ще ж є садок. І на канікули з інших місць, із сусідніх Малійок діти приїжджають, тому майданчик потрібен для понад сотні малюків.

«Знаєте, діти сьогодні часто занурені в гаджети. Вони не спілкуються, не гуляють, не розвиваються. У них немає згуртованості. Кожен сидить собі в телефоні — і все. Можливо, так вони й спілкуються — через телефон. Тому дуже хотілося зробити щось, що б буквально витягло їх із тих телефонів. Скажу чесно: це була моя мрія. Я вже три роки як прийшла на цей пост, мріяла, щоб тут був майданчик. Таку саму мрію ми втілили в Малійках, там за бюджетні кошти зробили майданчик. А тут… тут нам чимало допоміг Максим Вікторович. За що ми йому дуже вдячні», — усміхається Марина Духно.

Щоб майданчик пасував до оточення, у Ведильцях провели суботник. У центрі села прибрали старе листя, пофарбували паркан, привели до ладу вуличні спортивні тренажери.

В’ячеслав Барбаш, чернігівський підрядник, перераховує комплектацію ігрового обладнання, яке буде встановлене на майданчику: «Тут будуть: дитяча гойдалка двомісна, балансир і будиночок на одну вежу. У будиночку — гірка й три сходинки на різні боки. Цей комплекс універсальний, він призначений для дітей віком від 6 до 13 років».

Монтуватимуть його один день. Трохи довше (кілька днів) буде вистигати цементна заливка основи майданчика. Після того, кажуть працівники, ним можна буде користуватися. Тож нині маємо фото, зроблені, як-то кажуть, у робочій обстановці.

Але у Ведильцях обіцяють — згодом покажуть майданчик у повній готовності.

Чи будуть влаштовувати урочисту церемонію відкриття такого довгоочікуваного об’єкта — у сільській раді кажуть, що ще подумають.

Максим Микитась задоволений темпами роботи. Ще один яскравий і корисний проект для цього села — виконаний.

«Громада цього села у мене завжди на слуху, — каже нардеп. — Тутешня староста пані Марина дуже активна. Ми з нею на постійному контакті, цікавимося, що і як потрібно селянам. Раніше — це допомога зі встановленням паркану в Малійках, ямковий ремонт дороги Ковпита — Малійки, піч для місцевого храму, подарунки для жителів у рамках святкування дня села, солодощі та святкова програма для дітей на зимові свята. Тепер-от — майданчик. Від себе зазначу: допомагати активним, працьовитим людям завжди приємно. Користуйтеся на здоров’я! Нехай село процвітає».

Після здійснення заповітної мрії в громади Ведильців тепер з’явилася нова, але теж перспективна: нарешті зробити зовнішнє освітлення. Бо ж село в темний час доби освітлюється тільки частково.

Довідка

Село Ведильці разом із селом Малійки в межах свого старостинського округу входить до Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади. Сукупно в двох селах проживає близько 1300 осіб. Ведильцівський округ дійсно активний: три роки тому тут за 600 тис. грн у місцевій школі зробили нову їдальню. Ще раніше, на початку 2000-х, відновили місцевий храм, якому згодом Максим Микитась допоміг з опалювальним обладнанням. Нині в окрузі працюють над відновленням вуличного освітлення.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок